Michael A. Arbib, światowej sławy badacz, jeden z twórców neuronauki obliczeniowej (computational neuroscience) przedstawia czym z perspektywy neuronauki może być dusza.
Michael A. Arbib, światowej sławy badacz, jeden z twórców neuronauki obliczeniowej (computational neuroscience) przedstawia czym z perspektywy neuronauki może być dusza. Poprzez analogię do rozwoju astronomii przekonuje, że w perspektywie kolejnych stuleci rozwój neuronauki, a zwłaszcza neuronauki społecznej umożliwi nam głębsze zrozumienie naszego codziennego doświadczenia bycia jednostką – częścią społeczności. Z wykładu można dowiedzieć się również o tym, w jaki sposób może i powinien powstać naukowy pomost między neurofizjologicznymi mechanizmami zachodzącymi w neuronach w mózgu a światem naszych interakcji społecznych i naszymi subiektywnymi doświadczeniami. Autor poświęca także sporo uwagi roli gestów i komunikacji poprzez symboliczny język jako procesom, które w znacznej mierze ukształtowały nasze człowieczeństwo.
Profesor informatyki, nauk biologicznych, inżynierii biomedycznej, neuronauk oraz psychologii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Specjalizuje się w informatyce, robotyce, biologii oraz neuronauce.
Doktor nauk społecznych specjalizujący się w eksperymentalnej psychologii osobowości i poznania. Pracownik naukowy Uniwersytetu Eberharda Karola w Tybindze.