Copernicus College
Copernicus College to miejsce, gdzie każdy może studiować za darmo, online, po polsku, u najlepszych polskich uczonych oraz młodych ambitnych naukowców.

Copernicus College jest pierwszą polską platformą MOOC (masowych otwartych kursów online), czyli darmowym serwisem umożliwiającym studiowanie przez Internet.

Poza nagranymi wykładami w naszych kursach znajdziecie całe zestawy dodatkowych materiałów - artykuły naukowe, fragmenty książek, literaturę uzupełniającą czy zestawy ćwiczeń i testów. Po prostu wszystko to, co pozwoli Wam wygodnie przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania nie wychodząc z domu. Ukończenie kursu wymaga – jak to na uniwersytecie – zdania egzaminu, którego zaliczenie pozwoli Wam pobrać specjalny certyfikat.

Oprócz całych kursów, składających się z od kilku do kilkunastu godzin nagranych wykładów, w Copernicus College znaleźć można wprowadzające e-podręczniki pozwalające uzupełnić wiedzę przed przystąpieniem do bardziej specjalistycznego kursu, a także wykłady gościnne, wygłoszone przez gwiazdy światowej nauki, przetłumaczone na język polski i wzbogacone o dodatkowe materiały. W przeciwieństwie do kursów, wykłady gościnne nie kończą się egzaminem i nie umożliwiają wygenerowania certyfikatu.

Na początku przygotowaliśmy dla Was kursy i wykłady z dziedzin, z których słynie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych – z kosmologii, relacji nauki i religii, nauk kognitywnych i filozofii, a także chemii. Już wkrótce będziecie mogli wziąć udział w kursach z kolejnych dyscyplin – m.in. neurobiologii, matematyki, psychiatrii oraz medycyny.

Copernicus College jest projektem sfinansowanym przez Fundację Centrum Kopernika i działa pod patronatem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.


Zespół Copernicus College

  1. Prof. Bartosz Brożek – dyrektor
  2. Piotr Urbańczyk – koordynator ds. rozwoju platformy
  3. Dr Mateusz Hohol – koordynator ds. kursów
  4. Marek Jakubiec – koordynator ds. treści
  5. Dariusz Jurkowski – programista
  6. Paweł Lubomski – konsultant UX
  7. Diana Sałacka – media i promocja
  8. Łukasz Kwiatek – media i promocjaFundacja Centrum Kopernika
Fundacja Centrum Kopernika prowadzi działalność mającą na celu wspieranie przedsięwzięć Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Fundacja Centrum Kopernika jest m.in.:
- współorganizatorem Copernicus Festival – corocznego festiwalu, którego celem jest ukazywanie nauki jako istotnego elementu kultury.
- właścicielem De Revolutionibus – księgarnio-kawiarni (ul. Bracka 14 w Krakowie), miejsca dziesiątek wykładów, spotkań i dyskusji organizowanych każdego roku przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.
- współwłaścicielem Copernicus Center Press – wiodącego wydawnictwa naukowego i popularnonaukowego.
- współwydawcą Tygodnika Powszechnego, najstarszego polskiego tygodnika.
- współwydawcą platformy Powszechswiat.pl, łączącej takie serwisy internetowe jak: www.tygodnikpowszechny.pl, www.granicenauki.pl, www.naukaireligia.pl, www.filozofiawnauce.pl.
- właścicielem Copernicus College, pierwszego polskiego e-Uniwersytetu, w którym studiować można całkowicie za darmo.