Copernicus College


Założony w 2014 roku Copernicus College to pierwsza w Polsce platforma typu MOOC (masowe otwarte kursy online) umożliwiająca szerokiej publiczności uczestniczenie w kursach uniwersyteckich przez internet. Każdy może tu pogłębiać wiedzę i rozwijać własne zainteresowania w pełni bezpłatnie, online, po polsku, u najlepszych polskich uczonych oraz młodych ambitnych naukowców. Znajdziecie tu kursy, wykłady gościnne oraz podręczniki.

Kursy składają się z kilku lub kilkunastu modułów (nagranych wykładów), podzielonych na kilkunastominutowe części, a także z dodatkowych materiałów – artykułów naukowych, fragmentów książek czy zestawów ćwiczeń i testów. Wszystko to pozwoli Wam wygodnie przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania bez wychodzenia z domu. Ukończenie kursu wymaga – jak to na uniwersytecie – zdania egzaminu, którego zaliczenie umożliwi pobranie certyfikatu. 

Obok kursów na naszej platformie znaleźć można e-podręczniki pozwalające uzupełnić wiedzę przed przystąpieniem do bardziej specjalistycznego kursu, a także wykłady gościnne, wygłoszone przez gwiazdy światowej nauki, przetłumaczone na język polski i wzbogacone o dodatkowe materiały.

Copernicus College jest projektem finansowanym przez Fundację Centrum Kopernika oraz Uniwersytet Jagielloński i działa pod patronatem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.Zespół Copernicus College

dr Marek Jakubiec – dyrektor
Wojciech Wyżykowski - rozwój i współpraca międzynarodowa
Diana Sałacka – promocja i kontakt z Użytkownikami
mec. Anna Pajączkowska – obsługa prawna


Rada Copernicus College

prof. dr hab. Bartosz Brożek (przewodniczący)
prof. dr hab. Michał Heller
dr hab. Mateusz Hohol, prof. UJ
dr Piotr Urbańczyk
Michał Furman