Wokół depresji

Kurs otwarty

Czym jest psychiatria? Jak to sie stało, że nauka o chorobach duszy stała sie nauką o zaburzeniach funkcjonowania mózgu? Czym właściwie jest depresja, jak ją rozpoznać. To tylko niektóre z pytań stawianych w niniejszym cyklu wykładów.

Zapisz się
 • Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych
 • Psychiatria 1
 • 6  wykładów
 • Kurs otwarty
 • 15 lutego 2024

O kursie

Czym jest psychiatria? Jak to się stało, że nauka o chorobach duszy stała się nauką o zaburzeniach funkcjonowania mózgu? Czym właściwie jest depresja, jak ją rozpoznać Co współczesna nauka mówi o zjawisku samobójstwa? W jakim wieku depresja może dotknąć człowieka? Jak wi??e się z chorobami somatycznymi? Czy psychiatria moze rzucić światło na problematykę moralności? To tylko niektóre z pytań, na które postaram się odpowiedzieć w proponowanym cyklu wykładów. Przede wszystkim będę jednak przekonywac, że współczesna medycyna potrafi skutecznie pomagać osobom cierpiącym z powodu zaburzeń psychicznych.

Program

 1. Psychiatria, zaburzenia psychiczne i ich objawy
 2. Depresja
 3. Smutki i lęki białych kołnierzyków
 4. Samobójstwo
 5. Starość, choroby somatyczne i depresja
 6. Moralność, mózg i zaburzenia psychiczne
 7. Egzamin

Wymagane umiejętności

Brak.

Wykładowcy

prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek

Profesor nauk medycznych specjalizująca się w psychiatrii. Kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej