Zagadnienie wiązań chemicznych ciała stałego jest szczególne istotne z punktu widzenia analizy makroskopowych fizyko-chemicznych własności materiałów, które przekładają się także na własności użytkowe.
Zagadnienie wiązań chemicznych ciała stałego jest szczególne istotne z punktu widzenia analizy makroskopowych fizyko-chemicznych własności materiałów, które przekładają się także na własności użytkowe. Wykład rozpocznie się wprowadzeniem historycznym przedstawiającym pierwotne idee i rozumienie wiązania chemicznego. Następnie porusza kwestie metod kwantowych stosowanych do analizy wiązań chemicznych, by w dalszej części przejść do szczegółowej analizy rodzajów wiązań i wpływu rodzaju wiązań na własności makroskopowe, czyli to, co interesuje najbardziej fizyko-chemików ciała stałego i inżynierów materiałowych.
analiza matematyczna w stopniu podstawowym
Doktor habilitowany nauk chemicznych oraz doktor nauk humanistycznych. Specjalizuje się w chemii teoretycznej oraz w filozofii przyrody. Profesor nadzwyczajny w Katedrze Chemii Krzemianów i Związków Wielkocząsteczkowych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.