Dlaczego zachowania małp są tak fascynujące? Co wiemy o naczelnych różnych od człowieka? Na ile przedstawiciele różnych gatunków małp są do siebie podobni a na ile różnią się?
Celem niniejszego kursu jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy z zakresu prymatologii, czyli nauki badającej naczelne (różne od człowieka), ich ewolucję, taksonomię, anatomię, warunki życia, zachowania i zwyczaje, a także cechy umysłu i zdolności poznawcze. Kurs adresowany jest do wszystkich osób zainteresowanych biologią, ewolucją, psychologią, etologią, kognitywistyką i antropologią.
Niniejszy kurs on-line powstał w ramach zadania „Ewolucja wszechświata-życia-kultury” realizowanego przez Fundację Centrum Kopernika, finansowanego w ramach umowy 625/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
Kurs nie wymaga uprzedniej wiedzy.
Doktor habilitowany nauk społecznych specjalizujący się w etologii i psychologii porównawczej. Profesor nadzwyczajny, kierownik Zakładu Etologii i Psychologii Porównawczej w Katedrze Psychologii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.